ملاقات با تازه مادر

آداب معاشرت برای ملاقات با یک تازه مادر

آداب معاشرت برای ملاقات با یک تازه مادر

 

ملاقات با تازه مادر

ملاقات با تازه مادر

 

ماههای اولیه مادر شدن، می تونه خیلی به تنهایی بگذره بنابراین تازه مامانها خیلی خوشحال می شوند از دیدن یک مهمون چون می تونند درباره بچه شون و نگرانی هایی که دارند صحبت کنند. وقتی شما یک تازه مامان رو می بینید آدابی رو باید رعایت کنید که در اینجا به ۹ قانون مهم اشاره می کنیم:

 

۱- زمانی برید که برای اونا راحته، نه برای شما!

حتما حواستون باشه که از یه تازه مامان بپرسید که کی ترجیح میده که به دیدنش برید. ممکنه بعد از کار یا جمعه صبح برای شما راحت باشه اما امکان داره که همین زمان برای اونا خیلی بد باشه. هیچ وقت بدون خبر قبلی و یکدفعه نرید.

 

۲- ازشون بخواهید که از حضورتون استفاده کنند.

وقتی شما دارید بچه رو سرگرم می کنید به تازه مامان پیشنهاد بدید که بره و یک کم به کارهای شخصیش برسه.

 

۳- توجهتون به مادر و فرزند باشه.

حواستون باشه : سختی هایی که مادر در بارداری و زایمان متحمل شده رو با گفتن تجربیات خودتون کم ارزش جلوه ندید. تجربه هر کس متفاوته و هر کس سختیهای خودش رو داشته. بهتره توجه و تمرکز روی تازه مامان باشه تا نقل خاطرات خودمون.

این هم خوبه :   فیلم معرفی سایت های برتر فروش آنلاین کتاب در حوزه تربیت فرزند

 

۴- غذا ببرید.

برای تازه مامانها، حاضر کردن وعده های غذایی خیلی خوشایند نیست. بردن یک وعده غذا براشون ، بیشتر از آنچه که فکر می کنید خوشحالشون می کنه. می دونید چی بیشتر خوشحالشون می کنه؟ اینکه غذا رو توی ظرف یکبار مصرف ببرید یا اینکه بعد از جابجا کردن ظرف غذا، ظرف خودتون رو بشویید و همراه خودتون ببرید.

 

۵- اگه مریض هستید به دیدن نوزاد نرید.

پیش از اینکه به دیدن تازه مامان و نوزادش برید، مطمئن باشید که شما و همراهانتون در سلامت کامل هستید. وقتی رسیدید بچه رو بغل نکنید مگه اینکه مادرش بهتون اجازه داده باشه و حتما تا رسیدید اول دستهاتون رو بشویید.

 

۶- زمان دیدار رو کوتاه کنید.

تا جاییکه می تونید زمان دیدارتون رو کوتاه کنید مگر اینکه تازه مامان ازتون درخواست کنه بیشتر بمونید. برای یک تازه مامان، نگهداری از بچه یا خوابوندنش جلوی چشم بقیه می تونه خیلی استرس زا باشه.

 

۷- از تازه مامان بپرسید می تونید به عیادتش توی بیمارستان برید.

روزهای اول بعد از زایمان، مادر خیلی احساسی و آسیب پذیره و شاید نخواد که بقیه شاهد این لحظات باشند. اگه می خواهید در این روزهای نخست، مادر رو در بیمارستان یا خونه ملاقات کنید، حتما بپرسید که تمایل داره یا خیر.

این هم خوبه :   ۵ دلیل که باید برای بچه هاتون هر شب قصه بگید

 

۸- به خلوت مادرانه احترام بگذارید.

باوجود اینکه الان دیگه مامانها با شیردادن به بچه شون جلوی دیگران خیلی راحت ترند، مطمئن بشید که تازه مامان هم با این مساله راحته. اگه خواست به بچه اش شیر بده بپرسید که می خواد اتاق رو ترک کنید؟

 

۹- بگویید که اسم … رو دوست دارید حتی اگه ندارید!

اسم، مثل هر چیز دیگه ای که به پدر و مادرها مربوطه، یک انتخاب شخصیه. اگه ظاهر نوزاد رو خیلی دوست ندارید، لبخند بزنید و یک چیز خوبی بگویید. نامی که پدر و مادر انتخاب می کنند، چیزیه که خیلی دوست دارند و حتما در مورد ظاهر و نام نوزاد از کلمات مثبت استفاده کنید.

بارآوردن بچه های قدرتمند، خیلی آسونتر از درمان بزرگسالان بیمار روحی و جسمیه؛ تلاش می کنم یاد بدم چطوری مهمترین سالهای زندگی یعنی کودکی، به کودکی بگذره.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *