تقویت مغز چپ و راست کودک

تقویت مغز چپ و راست کودک – بخش ۲

تقویت مغز چپ و راست کودک – بخش ۲

 

تقویت مغز چپ و راست کودک

 

 

تقویت مغز چپ و راست کودک – بخش ۱

 

همانطور که در بخش نخست این مطلب گفتیم، بسیار مهم است که در کودکی، فعالیت هایی انجام دهیم که باعث رشد متوازن و متعادل هر رو طرف مغز ما یعنی مغز چپ و راست می شود. از جمله به فعالیتهایی برای بهبود ارتباطات اجتماعی و قدرت خلاقیت پرداختیم و در قسمت دوم این مطلب راهکارهای ساده دیگری را به شما والدین و مربیان عزیز معرفی می کنیم.

توانایی های زبانی

بچه های چپ مغز به طور طبیعی مهارت های زبان بهتری دارند. آنها ارتباط بسیار قوی با دیگران دارند و افکارشان را بیان می کنند. برعکس، کودکان راست مغز کاملا در این زمینه ضعیف هستند. مهمترین هدف این است که فرزندان خود را در حوزه ارتباطات و کسب مهارتهای پابه زبان  آموزش دهید.

مثال: گفتگوها و ارتباطات دو فعالیت مهم هستند. اطمینان حاصل کنید که هر روز با کودکان خود صحبت می کنید تا مهارت های زبان آنها را بهبود ببخشید. ارتباطات به راحتی مهارت های صحبت کردن با دیگران با اعتماد به نفس و شجاعت را توسعه می دهند. یک موضوع را انتخاب کنید و یک گفتگو در مورد آن شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان بیشتر از شما صحبت می کنند آنها باید سوالاتی بپرسند و به شما پاسخ دهند. مهارت های کلامی نیز به این ترتیب درست می شود. با دادن یک موضوع خاص به آنها حس رقابت می دهید. آنها باید بتوانند برخی تصاویر را نقاشی کنند و توضیحات خود را زیر هر تصویر بنویسند. خواندن و درک علائم و نشانه ها و تابلوها و  خواندن کتاب داستان، از دیگر فعالیت های تقویت کننده سمت چپ مغز است.

این هم خوبه :   پرفروش ترین کتابهای دنیا در تربیت کودک که به فارسی ترجمه شده اند

 

 

درک سه بعدی

روابط فضایی، مهارت فوق العاده ای برای مغز است. از سوی دیگر، حرکت فضایی یک بخش از رابطه فضایی است و می تواند قدرت مغز راست را افزایش دهد. کودکانی که در این مهارت قوی هستند توانایی کافی برای تحلیل بیت های مختلف اطلاعات و ایجاد توالی فضایی معنی دار دارند. اقدامات متعددی را برای ارتقاء این توان مغزی ویژه، می توانید به کار ببرید.

مثالها: حرکات لنگر مانند چرخاندن، خم شدن، چرخش دست و جمع آوری اشیا از زمین، برخی از فعالیت های ساده است که از بسیاری جهات به کودکان شما کمک می کند. پریدن و لی لی و پیاده روی دیگر فعالیت هایی است که می تواند قدرت تفکر فضایی را افزایش دهد.

به فرزندان خود در مورد چگونگی عمل بر اساس دستورالعمل ها آموزش دهید. به آنها دستوراتی بدهید و از آنها بخواهید انجام دهند. این فعالیت کمک خواهد کرد که آنها علائم و رمزنگاری و معانی پنهان را یاد بگیرند.

 

تقویت مغز چپ و راست

فعالیت های تقویت مغز برای رشد کل مغز در بسیاری از اشکال و الگوها وجود دارد. با این حال، آنچه شما می خواهید استفاده کنید بستگی به آنچه دقیقا از فرزندانتان می خواهید، بستگی دارد. در بسیاری از موارد، والدین می خواهند سمت راست مغز را تقویت کنند، زیرا این امر به عملکرد بهتر در مدرسه و تحصیلات عالی کمک می کند.

این هم خوبه :   چه کنیم که کودک در خرید با ما همراهی کند؟

یکی از چیزهایی که باید به خاطر داشته باشید تحریک بسیار زیاد است: فرزندان شما نیاز به توسعه کامل مغز دارند. تمرکز بر روی یک منطقه از مغز ممکن است تبدیل به ضد آن شود. اگر فرزند شما در سمت چپ مغز قوی باشد، مجبور خواهید شد برای بهبود بخشیدن به سمت دیگر سخت کار کنید. در واقع، این کودکان همیشه چالش بزرگی برای والدین خود خواهند بود.

 

 

بارآوردن بچه های قدرتمند، خیلی آسونتر از درمان بزرگسالان بیمار روحی و جسمیه؛ تلاش می کنم یاد بدم چطوری مهمترین سالهای زندگی یعنی کودکی، به کودکی بگذره.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *