چطور IQ فرزندم را افزایش دهم؟

چطور IQ فرزندم را افزایش دهم؟

چطور IQ فرزندم را افزایش دهم؟

 

چطور IQ فرزندم را افزایش دهم؟

 

 

بسیاری از ما هر کاری را که می توانیم برای کمک به فرزندانمان در موفقیت مدرسه و زندگی آینده انجام می دهیم. در بسیاری از موارد، والدین سعی می کنند میزان موفقیت فرزندان خود را با نمرات به دست آمده در کلاس درس ارزیابی کنند. گاهی اوقات پدر و مادر سعی می کنند نمره کودکان خود را با همسالان خود در کلاس مقایسه کنند. کارشناسان معتقدند که چنین مقایسه هایی ممکن است در بلندمدت غلط و غیرممکن باشد زیرا معیار درستی نیست. این موفقیت از نظر برخی کارشناسان به IQ کودک مربوط است و ما قصد داریم در این مقاله، راههایی برای افزایش IQ کودک به شما ارائه کنیم.

در حال حاضر، سوال بزرگ این است که والدین می توانند هوش کودکان خود را افزایش دهند؟  برخی از کارشناسان کاملا موافق و برخی دیگر کاملا مخالف این ایده هستند.

 

با این حال، یافته های پژوهشی اخیر نشان می دهد که با استفاده از یک سری تکنیک ها و ترفندها امکان  ارتقاء هوش در کودکان حداقل به میزان چند درجه وجود دارد. در شرایط عادی، متوسط ​​IQ فرد حدود ۱۰۰ است در حالیکه چیزی کمتر از ۷۰ نمره رضایت بخشی نیست.

 

این هم خوبه :   ۴ راه حل برای روبرو شدن با مشکل کابوس های شبانه کودک

روشهای عملی افزایش IQ کودک

در اینجا برخی از روش های اساسی که می توانید برای افزایش IQ کودک استفاده کنید، می آوریم:

 

۱- اغراق در حرکات صورت

هنگام صحبت کردن با کودک خود از حرکات صورت بسیار واضح استفاده کنید؛ این فرآیند ساده کمک خواهد کرد محیطی بسیار محرک برای رشد مغز ایجاد کند. یعنی به ویژه در مورد نوزادان، در حرکت دادن چشم و ابرو و لبهای خود حتی کمی اغراق کنید و با هیجان و حرکات زیاد صورت، با فرزندتان صحبت کنید.

 

۲- قصه گفتن

داستان خواندن در زمان خواب، ایده دیگری است که به کودک شما کمک می کند تا سیگنال های متن، زبان و صدا را درک کند.

 

۳- ارتباط با بچه های دیگر

به فرزند خود کمک کنید تا با کودکان دیگر ارتباط برقرار کند تا نیروی مشارکت را درک کند.

 

۴- زبان اشاره

اگر کمک کنید که فرزندتان گاهی از زبان اشاره و تقلید حرکات استفاده کند، کمک خواهد کرد تا تکنیک هایی مانند تشخیص احساسات از روی چهره، پیش بینی، حدس زدن، تفکر، تحلیل و ارزیابی را یاد بگیرد.

 

۵- حضور

هر زمان که فرزندانتان به شما نیاز  دارند حضور داشته باشید. کودکان در حین انجام تکالیف خود یا در فعالیت های فوق برنامه، مانند نقاشی ، به حمایت والدین  نیاز دارند. این حضور موثر شما قطعا به افزایش IQ کودک کمک فراوانی می کند.

این هم خوبه :   دوست خیالی کودکان

 

۶- کودک فعال، کودک خوشحال!

کودکانی خوشحالند که فعالند! فعالیت فیزیکی که شامل ورزش و بازی است،  موجب افزایش جریان خون در تمامی قسمت های حساس بدن مانند مغز و سیستم عصبی می شود. خون تازه با مقدار زیادی اکسیژن کمک می کند تا تمرکز، توجه و تفکر افزایش یابد. فعالیت بدنی در کودکان می تواند باعث قدرت تفکر بهتر، تقویت خلاقیت ،افزایش تحریک مغز ، افزایش  تمرکز شده و شرایطی را فراهم کند که منجر به افزایش IQ شود.

 

۷- شطرنج و موسیقی

شطرنج و موسیقی دو فعالیتی است که ثابت شده است می تواند IQ را به سطوح بالاتر برساند. موسیقی و ریتم را خیلی زود در زندگی فرزندتان قرار دهید. هر روز با کودک خود شطرنج بازی کنید؛ شطرنج درست همانند “ژیمناستیک مغز” است؛ این بازی پیچیده به فرزند شما کمک می کند تا قدرت عظیمی از تمرکز و همچنین نیروی تفکر را توسعه دهد.

 

 

مطالب مرتبط : 

دخترها باهوش ترند یا پسرها؟!

۴ عامل جادویی در رشد مغز جنین

چطور طبیعت، بچه ها رو آرومتر، سالمتر و باهوشتر می کنه؟

 

بارآوردن بچه های قدرتمند، خیلی آسونتر از درمان بزرگسالان بیمار روحی و جسمیه؛ تلاش می کنم یاد بدم چطوری مهمترین سالهای زندگی یعنی کودکی، به کودکی بگذره.

این هم خوبه :   دانلود فایل صوتی چگونگی کنار گذاشتن شیشه شیر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *