خاک بازی کودکان

چرا خاک بازی کودکان مفید است؟

تاثیر میکروب های خاک بر سلامتی انسان/کودکان را از خاک بازی منع نکنید!

 

 

خاک بازی کودکان

 

میکروب های خاک علاوه بر اینکه در تولید آنتی بیوتیک، تثبیت نیتروژن و دی اکسید کربن، قوام و غنی سازی خاک نقش دارند، می توانند بر سلامتی انسان تاثیر شگرفی داشته باشند.

باکتری Mycobacterium vaccae
میکروبی است که اخیرا دانشمندان متوجه شباهت آن با داروی ضد افسردگی پروزاک شده اند. همچنین پژوهش ها نشان داده اند تماس با این میکروب نتایج بسیار خوبی بر روی سلامتی و کاهش استرس بیماران سرطانی داشته است.

سروتونین ارتباط مستقیمی با افسردگی، استرس و بیماری های روانی دارد و این میکروب که در خاک زندگی می کند دارای توانایی تحریک کننده سروتونین است بدون اینکه هیچ عوارضی برای بدن داشته باشد.

بیشتر باغبان ها می گویند که مزرعه و باغ آنها جای بسیار آرامبخشی است و کار باغبانی باعث کاهش استرس و احساس شادمانی آنها می شود. در حقیقت یکی از دلایل کاهش استرس به واسطه حضور این میکروب هاست.

میکروب های ضد افسردگی در خاک، با افزایش سطح سایتوکاین ها سبب افزایش سروتونین در خون می شوند. کمبود این ماده در بدن است که سبب افسردگی و بیماری های روحی و ذهنی می شود. این باکتری بر روی موش آزمایشگاهی به صورت تزریقی و خوراکی تست شده است و مشخص شده است که سبب کاهش استرس و افزایش تمرکز در آنها شده است.

این هم خوبه :   شعر باران

باغبان ها و کشاورزان از طریق تنفس، این باکتری را وارد جریان خون خود می کنند. مشخص شده است که اثرات مثبت آن تا سه هفته در بدن می ماند.

پس اگر می خواهید حال خوبی داشته باشید و از استرس و فشارهای زندگی نجات پیدا کنید خاک بازی فراموش نشود.

مطالعات دانشمندان در سالهای اخیر بیش از پیش این نکته را آشکار ساخته است که وسواس و اصرار افراد بر عاری نگه داشتن محیط زیست شان از هر نوع باکتری و میکروب، نتیجه ای معکوس به بار می آورد و منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و بر میزان آسیب پذیری آنان در قبال انواع بیماریها می افزاید.

منبع خبر:
newsday

 

بارآوردن بچه های قدرتمند، خیلی آسونتر از درمان بزرگسالان بیمار روحی و جسمیه؛ تلاش می کنم یاد بدم چطوری مهمترین سالهای زندگی یعنی کودکی، به کودکی بگذره.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *